Portal Fundacji Bee helpy – Kierunek zdrowie powstał z potrzeby szerzenia rzetelnych informacji na temat zdrowego stylu życia.
Oparty jest wyłącznie na naukowo zweryfikowanej wiedzy, która prezentowana jest w sposób przystępny dla odbiorcy.
Współpracujemy z autorytetami w dziedzinie zdrowia takimi jak:
dr Henryk Różański – Karpacka Państwowa Uczelnia w Krośnie Instytut Zdrowia i Gospodarki, Zakład Zielarstwa, Laboratorium Biologii Przemysłowej i Eksperymentalnej. Autor i współautor 116 publikacji naukowych oraz ponad 80 publikacji popularnonaukowych. Zakres badań naukowych: towaroznawstwo zielarskie, farmakognozja, biologia farmaceutyczna, chemotaksonomia, botanika, fitotoksykologia, fitofarmakologia, historia nauk biologicznych i medycznych, technologia żywności. Konsultant i doradca naukowy wielu firm farmaceutycznych, spożywczych i kosmetycznych. Współautor 7 zgłoszeń patentowych.
dr Paulina Znajdek- Awiżeń – Dr n. farm. Paulina Znajdek-Awiżeń, absolwentka Wydziału Farmacji Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu. Członek Sekcji Fitoterapii Polskiego Towarzystwa Lekarskiego. Prowadzi wykłady, kursy, szkolenia oraz warsztaty z zakresu leku roślinnego, towaroznawstwa zielarskiego oraz wykorzystania roślin w profilaktyce i leczeniu różnych dolegliwości. Autorka i współautorka prac o charakterze naukowym i popularnonaukowym, opublikowanych w czasopismach krajowych i zagranicznych. Twórczyni bloga zielonafarmacja.pl
Mgr Dorota Ciźla – dietetyk, promotorka zdrowego stylu życia, jogi, medytacji i Ayurvedy. Od blisko 30 lat stosuje i przekazuje dalej starożytną wiedzę z Bhakti Yogi i Ayurvedy. Stale poszerza swoją wiedzę, śledząc najnowsze trendy żywieniowe i wyniki badań nad wpływem żywienia na organizm człowieka. Inicjatorka projektów Yoga Life Club, Ayu Wellness, Poranki z Medytacją. Jest ponadto współorganizatorem weekendów zdrowotnych.
mgr Monika Jankowiak – nauczyciel jogi z ponad 12 letnim doświadczeniem. Swoją przygodę z jogą rozpoczęła w 2005 roku, a w 2012 roku ukończyła roczny kurs nauczycielski jogi w Australii. Współorganizatorka licznych festiwali jogi wielkiego formatu, takich jak m.in. Joga Party w Krakowie i Festiwal Beztroska, a także innych wydarzeń w całej Europie. Pomysłodawczyni i założycielka projektu Innergize, w ramach którego prowadzi cykliczne zajęcia oraz szkolenia na uczelniach i w korporacjach w Norwegii. Prowadzi także kursy nauczycielskie. Po latach pracy w wymagającym świecie biznesu zrozumiała, że praktyka jogi to idealny sposób na zbalansowany styl życia zarówno na poziomie fizycznym jak i mentalnym. Każdego dnia praktykuje i również zachęca do tego innych. Stale poszerza swoją wiedzę. Na prowadzonych zajęciach stara się pokazać, że nie jest to trudny sport tylko dla wybranych, a doskonały zestaw naturalnych dla ludzkiego ciała ćwiczeń dla każdego, kto chce zadbać o swoje zdrowie i czuć się dobrze.
mgr Magdalena Cieśla– prezes Fundacji Bee Helpy, redaktor naczelna ogólnopolskiego dwumiesięcznika „Żyj naturalnie”, wykładowca w Wyższej Szkole Zdrowia Urody i Edukacji w Poznaniu oraz doktorantka w Zakładzie Psychologii Klinicznej na Poznańskim Uniwersytecie Medycznym im K.Marcinkowskiego. Autorka książek: „Bądź szczęśliwa, czyli 3 kroki do szczęścia dla każdej kobiety”, „Żyj naturalnie, dekalog zdrowego życia”, „Filozofia Reklamy” oraz licznych artykułów coachingowych i psychologicznych. Certyfikowany trener, coach, certyfikowany trener stylów myślenia FRIS i DISC, terapeuta RTZ, psychodietetyk, instruktorka jogi. Opracowała własny model RRSS (Rozwój i Realizacja Silnych Stron). Autorka Wyzwania dla Kobiet – Program 21 dni do zmiany. Organizatorka licznych warsztatów oraz targów –więcej na: www.magdalenaciesla.pl
mgr Magdalena Mola