Wczesna wiosna

8 kroków jak przygotować swoje ciało na wiosnę.

Koniec zimy już na horyzoncie. Okres kiedy prowadzimy bardziej siedzący tryb życia, a krótsze dni wymuszały spędzanie czasu w domu, dobiega końca. Wraz z dłuższymi godzinami dziennymi wzrasta nasza aktywność, dlatego warto już teraz przygotować się na wiosenne przebudzenie

„Przyszła piękna wiosna, a kiedy natura odzyskuje swój urok, dusza ludzka jest również skłonna do odrodzenia”.

– Harriet Ann Jacobs

Nasze organizmy muszą wybudzić się z zimowego stanu i przejść na nowy tryb działania. Nasza skóra pozbawiona kontaktu z tlenem i światłem słonecznym nie wygląda najlepiej. Poznaj 8 sposobów na to, jak naturalnie przygotować swoje ciało na wiosnę.

Przygotuj się na wiosnę w 8 krokach

  • Pij wodę. Przed każdym posiłkiem wypij szklankę wody. O tym dlaczego picie wody jest tak ważne i jakie ilości powinien wypić każdy człowiek oraz jak wyrobić sobie skutecznie nawyk picia wody przeczytasz w ostatnim wpisie.
Ile dziennie pić wody, https://kierunekzdrowie.info/blog/nawadniaj-organizm-sprawdz-ile-dziennie-pic-wody/
  • Jedz zielone. Wprowadź do swojego menu zielone warzywa. Możesz wybrać jarmuż, szpinak, brokuły czy różnego rodzaju sałaty. Dodawaj także do swoich posiłków kiełki i staraj się zastępować ciężkie mięsne potrawy właśnie zupami warzywnymi.
  • Minerały to podstawa. Po zimie nasz organizm potrzebuje jak najwięcej dobroczynnych składników. Dlatego też zadbaj o odpowiedni poziom minerałów. Każdego dnia wypij sok warzywny, np. z jarmużu, szpinaku. 
  • Zrezygnuj z cukru i słodyczy. Zastąp niezdrowe przekąski zdrowym, wartościowym jedzeniem. Sprawdź batony z pyłkiem pszczelim marki Bee Strong, które w składzie posiadają tylko trzy składniki: pyłek pszczeli, daktyle i słonecznik.
Fundacja Bee Helpy, Batony Bee Strong, https://beehelpy.org.pl/beestrong/
  • Aktywność fizyczna. Czas się poruszać, każdego dnia staraj się wychodzić na spacer. Zrób przynajmniej 10000 tysięcy kroków. Możesz także zacząć ćwiczyć jogę. Dokładny opis asan znajdziesz na naszym portalu w zakładce JOGA.

  • Domowe SPA. Przygotuj swoje ciało na wiosnę. Stosuj domowe peelingi, możesz wykonać w domowych warunkach peeling kawowy. 
  • Wyśpij się. Sen jest ważny o każdej porze roku, dlatego nadal zadbaj o to, aby był on efektywny i wartościowy. Postaraj się przespać co najmniej siedem godzin dziennie, aby poczuć przypływ energii. 
  • Medytuj. Czas poświęcony na relaks jest tak samo ważny jak prowadzenie aktywnego trybu życia. Medytuj przez 5 minut dziennie. Takie rozluźnienie umysłu pomoże efektywnie usunąć stres z ciała. 
Podcast z relaksacją, https://www.youtube.com/watch?v=mWYKIRQ5JMk

Natura już za chwilę rozpocznie proces przebudzenia z zimowego snu, tak samo, nasze ciało i organizm potrzebuje wejść w kolejny etap. Wykorzystaj tych 8 prostych zasad dotyczących poprawy zdrowia i sprawności i bądź gotów na wiosenne przebudzenie.